המנשא הנכון- אתר המנשאים הישראלי - טיפים להתחלת השימוש במנשא לתינוק
דף הבית >> שימוש נכון במנשא >> טיפים להתחלת השימוש במנשא לתינוק

טיפים להתחלת השימוש במנשא

תינוקות רבים בוכים בפעמים הראשונות שמכניסים אותם למנשא. הורים נוטים לפרש את הבכי כסימן לכך שהתינוק לא אוהב את המנשא ומוותרים על התענוג. אבל לא כדאי לוותר כל כך מהר!
 

לכולם קשה בהתחלה

זכרו שהתינוק קשוב מאד לשפת הגוף שלכם. אם אתם חוששים כשאתם מנסים ללבוש את המנשא, התינוק מרגיש את חוסר הביטחון שלכם, וזה מלחיץ גם אותו. ככה זה כשלומדים משהו חדש, וזה בסדר.

התנועות המסורבלות שלכם כשאתם מתמודדים עם לבישת המנשא בפעמים הראשונות מעצבנות אותו. לפעמים אתם טועים, מהדקים יותר מדי, מעבירים את הרצועה איפה שלא צריך והתינוק מתעצבן. הוא הרי לא יודע (עדיין) כמה נעים יהיה לו אחר כך (אבל אפשר בהחלט לדבר אליו ולהסביר לו!).

אז מה עושים? 

קודם כל- לא מתייאשים.
קראו ויישמו את הטיפים שלנו להתחלה מוצלחת. 
מעט אימון יעניק לכם בטחון וילמד אתכם ללבוש את המנשא בזריזות וביעילות. מהר מאד תגלו שהילד כבר לא בוכה כשלובשים אותו, או נרגע תוך שניות ספורות. 

הטיפים שלנו להתחלה מוצלחת:

  • קראו את כללי הבטיחות שלנו

  • קודם כל אוכל ושינה הכניסו את התינוק למנשא כאשר הוא שבע ורגוע. אל תעמידו במבחן סבלנות של תינוק רעב ועייף (וכדאי שגם אתם תהיו שבעים ורגועים).

  • אין כמו בבית עד שתצליחו ללבוש את המנשא בקלות ותיווכחו שהתינוק נרגע בו מהר, אל תשתמשו במנשא מחוץ לבית ואל תלבשו אותו בסיטואציות לחוצות. זה יגביר את חוסר הביטחון שלכם ואת העצבנות של התינוק.

  • ראי ראי שעל הקיר בפעמים הראשונות לבשו את המנשא מול מראה. היעזרו בה כדי למצוא את הרצועות הנכונות וגם כדי שהתינוק יראה אתכם ואת עצמו ויצחק. אחרי כמה פעמים הידיים שלכם כבר ידעו למצוא את הרצועות גם במישוש.

  • קדימה צעד מיד אחרי שהכנסתם את התינוק, מתחילים ללכת. לכו לטאטא את המטבח, לתלות כביסה, לקנות לחם טרי במכולת או אפילו לקפץ על כדור הפיזיותרפיה. התנועה מרגיעה את התינוק (וגם אתכם) ומשדרת לו שהכל בסדר. אל תשבו או תעמדו במקום אחד- רוב התינוקות ימחו על כך.

  • סביבה רכה כשלומדים להניף תינוק על הגב, עמידה עם הגב למיטה או לספה תעזור לכם להרגיש יותר בטוחים בעצמכם.

  • סביבה תומכת שימו לב מי נמצא לידכם. לבישת המנשא בפעמים הראשונות ליד סבתא חרדה או שכנה שמעקמת את האף לא יתרמו לתחושת הביטחון שלכם. לעומת זאת, אמא מנוסה במנשאים או חברה תומכת יכולות לחולל פלאים, לתת עצה טובה ולעודד אתכם.

עדיין מתקשים?

קראו עוד על טעויות וקשיים ונפוצים בשימוש במנשא.
אולי יעזור לנסות תנוחה אחרת שלא חשבתם עליה. 
אם התינוק בוכה ומתנגד בעקביות תמיד, אולי הוא תינוק שלא אוהב מנשאים?
אנחנו תמיד לשירותכם, אם תרצו הדרכה ועזרה פנים אל פנים, גם אם המנשא לא נקנה אצלנו, וגם עד הבית.