המנשא הנכון- אתר המנשאים הישראלי - טעויות וקשיים נפוצים
דף הבית >> שימוש נכון במנשא >> טעויות וקשיים נפוצים

טעויות וקשיים נפוצים בשימוש במנשא תינוקות

 

הרבה תינוקות מוחים בפעמים הראשונות שמנסים להכניס אותם למנשא, אך אם יודעים כיצד להבין מה מציק לתינוק, ולפתור את הבעיה, אין תינוק שלא יהנה בסופו של דבר מנשיאה במנשא.

 

אם קראת ויישמת את הטיפים להתחלת השימוש במנשא והתינוק עדיין בוכה, במאמר זה הכנו פירוט של הסיבות האפשריות לבכי והתנגדות למנשא וכיצד לפתור אותן. אפשר לבדוק בשיטת ניסוי וטעיה מה הסיבה לבכי של התינוק שלך, וכיצד לתת לה מענה הולם.
 

אמא, אני עייף!

לא כל בכי בזמן מדידת המנשא מעיד על התנגדות למנשא עצמו. תינוקות עשויים לבכות ולמחות בגלל סיבות כמו עייפות יתר (תינוק שלא רגיל למנשא עשוי להתקשות להרדם בו, ותינוק שעבר את סף העייפות יתקשה להרדם ויבכה עם או בלי מנשא), רעב, חיתול מלא, חום, קור, מקום לא מוכר או שיבוש של שנות היום. ארוחה, החלפת חיתול או תנומה קצרה לפני הנסיון הבא יכולים לחולל שינוי משמעותי, ולא יזיק גם לקרוא את המאמר על זיהוי סימני עייפות אצל תינוקות. לפני שמחליטים שהבעיה קשורה למנשא- חשוב לודא שנטרלת כל גורם אפשרי אחר לבכי.

 

מנשא רפוי מדי

הטעות הנפוצה ביותר היא לבישה של המנשא כשהוא רפוי מדי- אם מחשש להכאיב לתינוק, או מחוסר ידע כיצד להדק את המנשא בצורה נכונה. כשהמנשא רפוי מדי, חסרה לתינוק תחושת הבטחון כשהוא צמוד ומהודק לגוף הנושא, ובמקביל, הנשיאה אינה נוחה להורה. אם התינוק אינו רגוע, אין לך בטחון להסיר ממנו את הידיים ולא נוח לך- קודם כל צריך לנסות להדק את המנשא יותר. זכרו- מנשא מתוח הוא מנשא בטוח! צפייה בסרטוני ההדרכה שלנו והקפדה על הידוק נכון תעזור מאד.
 

חוסר מיומנות

הסיבה הנפוצה ביותר להתנגדות ובכי היא לבישה מסורבלת ולא נכונה של המנשא; אין מה לעשות, בפעמים הראשונות לוקח יותר זמן ללבוש את המנשא, והתינוק עדיין אינו יודע לקשר את הפעולות המסורבלות שלכם לחוויה הנעימה של שהייה במנשא. אם התינוק נרגע זמן קצר לאחר שגמרתם להכניס אותו למנשא והתחלתם ללכת, כנראה זו הבעיה, והפתרון- להמשיך להשתמש במנשא באופן קבוע. ככל שתשתמשו בו יותר תלבשו אותו יותר מהר ובקלות, והתינוק ילמד לשתף פעולה. וגם כאן, צפייה בסרטוני ההדרכה שלנו תסייע.
 

חוסר בטחון

הורים רבים חוששים שהתינוק עלול ליפול, להמעך, לא לנשום או להפגע מהמנשא. חששות של הורים טריים הם טבעיים ומובנים, אך חשוב לדעת שכאשר מכניסים את התינוק למנשא הוא עלול לבכות פשוט מפני שהוא חש את חוסר הבטחון שלך והמתח בגופך. הבכי של התינוק מגביר כמובן את חוסר הבטחון שלך, ונוצר מעגל קסמים...

כדי לעזור לעצמך להתגבר על חוסר הבטחון, כדאי לקבל עזרה. אם המידע והסרטונים לא עוזרים, זה הזמן להרים טלפון ולקבוע פגישה לקבלת עזרה והדרכה פנים אל פנים.
 

חוסר תנועה

לבשתם את המנשא ועכשיו אתם עומדים ומנסים להרגיע את התינוק הבוכה? אל תעמדו- התחילו ללכת! אם אפשר לצאת לטיול בחוץ, עוד יותר טוב. אוויר צח מחולל פלאים, ותנועה נמרצת עוזרת לתינוקות להרגיש בטוחים ורגועים. מומלץ להתחיל לנוע כבר תוך כדי לבישה של המנשא- בעמידה או בקפיצה על כדור פיזיו, כדי לעזור לתינוק להרגע כבר תוך כדי לבישה.
 

מציאת התנוחה הנכונה במנשא הנכון

אם התינוק ממשיך לבכות לאחר שנכנס למנשא ולא נרגע תוך כדי הליכה מהירה או קפיצה על כדור פיזיו, כדאי לבדוק האם יעדיף להנשא בתנוחה אחרת או במנשא אחר. מומלץ למדוד כמה סוגי מנשאים ולהכניס את התינוק בתנוחות שונות, כדי לבדוק מה הוא מעדיף ולבחור את המנשא בהתאם. גם מידת הנוחות של ההורה עשויה להשתנות במידה רבה כשמשתמשים במנשאים שונים, לכן חשוב לבדוק גם מה הכי נוח לכם ולבחור במנשא הנוח ביותר לכולם.מדריך תנוחות הנשיאה שלנו עשוי לעזור.

 

התאמת התנוחה לתינוק הגדל

מזל טוב, התינוק שלכם גדל! כמה שבועות אחרי הלידה אופייני לגלות שהתינוק פתאום מתנגד להנשא כמו שהיה רגיל.

במקום להתעקש על מה שכבר לא עובד - זה הזמן לשנות תנוחה, לודא שבעת ערות התינוק יכול להציץ מחוץ למנשאבנוחות וראשו לא מכוסה, להוציא רגליים החוצה במקום להצמד לתנוחה העוברית של רגלי צפרדע, ולעבור לתנוחה זקופה במקום תנוחת ערסול. למידע נוסף קראו על תנוחת בטן לבטן, נשיאת צד, ובחירת מנשא לתינוק בגיל 2-4 חודשים.
 

תינוק שלא אוהב מנשאים??

 

התינוק רק צורח וצורח, שום דבר לא עוזר והגעת למסקנה שהתינוק שלך פשוט לא אוהב מנשאים. לא? אז זהו, שיש תינוקות שמתקשים במיוחד להכנס למנשא בגלל סיבות שונות. תינוקות כאלה הם בדרך כלל לא נינוחים באופן כללי, ולא רק במנשא. החדשות הטובות הן שגם לתינוקות כאלה אפשר לעזור!

להרחבה ופתרונות מומלץ לקרוא את המאמר שלנו על תינוק שלא אוהב מנשאים.