אזהרה בנוגע לשימוש במנשאי סלינג לתינוקות- תרגום והסבר


בתאריך 12.3.2010 פורסמה אזהרה בנוגע למנשאי תינוקות מטעם הועדה הועדה לבטיחות המוצרים לצרכן (CPSC), ארה"ב

קישור לטקסט המקורי

תקציר האזהרה בעברית

(תרגום: אורית סופר)

״יש להזהר בשימוש במנשאי סלינג לנשיאת תינוקות בני פחות מארבעה חודשים. נתוני מחקרים מראים כי במשך 20 השנים האחרונות זוהו 14 מקרי מוות הקשורים למנשאי סלינג, 12 מתוכם של תינוקות בני פחות מארבעה חודשים.

״מנשאי סלינג מסוכנים משתי בחינות. בחודשים הראשונים התינוק אינו שולט בראשו ואם אריג המנשא לוחץ על פניו הוא עשוי להחנק תוך דקות. בנוסף, כאשר התינוק נמצא בתנוחה בה ראשו לחוץ אל חזהו דרכי הנשימה שלו עשויות להחסם.

״מבין התינוקות שנפטרו רבים היו פגים, תינוקות במשקל נמוך או כאלה שסבלו מבעיות נשימה כגון הצטננויות. לכן יש להזהר במיוחד עם תינוקות שנולדו לפני המועד, תאומים ותינוקות שמצבם הבריאותי רגיש ומשקלם נמוך במיוחד ולהתיעץ עם רופא ילדים לגבי שימוש במנשא.

״מומלץ להקפיד שפני התינוק יהיו גלויות ונראות לעין הנושא בכל עת. לאחר הנקה במנשא מומלץ להחזיר את התינוק לתנוחת שכיבה כשפניו פונים למעלה. יש לבדוק מה מצב התינוק לעתים קרובות.״

הסבר

הועדה לבטיחות המוצרים לצרכן בארה"ב (CPSC) פרסמה בחודש מרץ 2010 אזהרה משימוש לא נכון במנשאי "סלינג" בעקבות מספר מקרי מוות בארה"ב. האזהרה מתיחסת לנשיאת תינוקות מתחת לגיל ארבעה חודשים בתנוחה בה פניהם עלולות להתקע מול גוף הנושא, אריג המנשא או כשסנטרם קרוב מדי לחזה.

בהמשך לפרסום האזהרה הורדו מהמדפים בארה"ב ובקנדה מליון מנשאים של חברת אינפנטינו מדגמים "סלינג ריידר" ו"וונדי בליסימו", שנמכרו בשעתו בארץ ברשת שילב.

המנשא ששמו נקשר במקרי המוות אליהם מתיחסת האזהרה הוא "Infantino Sling Rider" שהוא מנשא "תיק" (bag sling). במנשא זה אין אפשרות להדק את הבד העודף סביב התינוק ולהצמיד אותו לגוף הנושא. לכן אין מה שימנע מהתינוק להחליק לתנוחה מסוכנת שבה סנטרו צמוד לחזהו, או לסובב את פניו כך שיפנו אל גוף הנושא- שני מצבים שעלולים לגרום לחסימה בדרכי הנשימה, כמתואר באזהרה.

כמו כן, במנשא זה התינוק ממוקם נמוך מדי, באזור הבטן התחתונה במקום באזור החזה של הנושא, באופן שמקשה על שמירה על קשר עין רציף עם התינוק.

אנחנו ממליצות, בהתאם לאזהרה, להשתמש במנשאים לנשיאת תינוקות בריאים שנולדו במועד ובמשקל תקין (כל מקרה אחר מחייב התייעצות עם גורם רפואי) בהם התינוק ממוקם גבוה באזור החזה של הנושא, קרוב לפניו ועינו של ההורה, ויש אפשרות להידוק מקסימלי של גוף התינוק לגוף הנושא. בנשיאת תינוקות רכים יש להקפיד שראשם תמוך ואינו יכול להשמט, פניהם גלויות, ויש מרחק של אצבע לפחות בין הסנטר והחזה.

רשימה מלאה של כללי בטיחות בעת שימוש במנשאי תינוקות נמצאת כאן.

אפשר לוותר על תנוחת ערסול ולשאת תינוקות רכים בתנוחות זקופות מגיל אפס, אך גם אז חשוב להקפיד על נשיאה בגובה החזה, הידוק של המנשא, ותמיכה מלאה בראש. למידע נוסף ראו את  המדריך לתנוחת ערסול.

כל המנשאים שלנו מאפשרים נשיאה נכונה ובטוחה בשימוש נכון. אם אינכם בטוחים שהמנשא שלכם או אופן השימוש שלכם בטיחותי, פנו לקבל הדרכה מהיצרן או המפיץ דרכו רכשתם את המנשא. מומלץ לקבל הדרכה פנים אל פנים. בכל מקרה חשוב לקרוא ולישם את כללי הבטיחות לנשיאה בטוחה.

כמו כל אביזר המשמש לנשיאת או הנחת התינוק, יש להפעיל שיקול דעת בבחירת המוצר ובשימוש בו. משמעות האזהרה הינה: המשיכו להשתמש במנשא, אך ודאו שאתם משתמשים בו נכון.


Loading...
×
×

עגלת קניות