מנשא צד ואני- סיפור אהבה (חלק 3)


העולם מתחלק לשני סוגי הורים,
אלה שמכורים למנשאי צד,
ואלה שלא הבינו עדיין מה הקטע.

 

אני ללא ספק שייכת לחלק הראשון…

 

מנשא צד ואני- איך הכל התחיל / אורית סופר

מנשא צד ואני סיפור אהבה 3

 

המנשא הראשון שנתקלתי בו (והתאהבתי) היה מנשא צד.

 

זה היה בשנת 2000 כשנולדה האחיינית האהובה שלי וכל עולמי השתנה- גיליתי כמה תינוקות זה דבר נפלא!

אחי וגיסתי קיבלו מתנה מאמריקה מנשא שאז היה להיט מטורף בקרב חובבי ההורות הטבעית בישראל: הוא נקרא over the shoulder baby holder או otsbh בקיצור,

ולא היתה יועצת הנקה שכיבדה את עצמה אז שלא השתמשה בו בעצמה ו/או המליצה עליו לכל לקוחותיה.

 

אובר דה שולדר היה מנשא עם הרבה ריפוד ויכולת הידוק מוגבלת, והיום הוא כבר נחשב מנשא מיושן, לא נוח וגם לא בטיחותי ביותר, והמותג הותיק פינה את מקומו למותגים חדשים ואיכותיים יותר.

 

אבל הפעם הראשונה שראיתי את האחיינית שלי היתה כשהיא ישנה שינה מתוקה על אמא שלה באובר דה שולדר, ומאז אני מכורה!

 

נוצרה אצלי התנייה בין מנשא צד=תינוק רגוע ואמא שלווה 🙂

 

כשהריתי את הבכור שלי כמה שנים מאוחר יותר, הצטיידתי באובר דה שולדר משלי עוד לפני הלידה, וליתר בטחון קניתי עוד מנשא צד- שיהיה. 

 

בשיטוטי הבלתי פוסקים ברשת בחיפוש אחרי מנשאים (ואז ההיצע היה דל להחריד בהשוואה להיום) מצאתי עוד מנשא שלא הכרתי: מנשא צד מסוג פאוץ׳.

 

מנשא צד עם טבעות הוא מנשא שאפשר להדק או לרופף בהתאם למידת הנושא. מנשא פאוץ׳ לעומת זאת מגיע במידות והוא בעצם המנשא הכי קליל וקומפקטי שיכול להיות- טבעת בד, בלי שום אבזם, טבעת או קשירה מכל סוג.

 

כיום אין בארץ מותגים של מנשאי פאוץ׳, וחבל- זה היה מנשא מושלם לאקלים הישראלי.

 

מנשא הפאוץ׳ שאני השתמשתי בו נתפר בארץ מכותנה אורגנית לא צבועה ויוצר על ידי אמא מקסימה בשם יעלה. הוא היה בסך הכל חתיכת בד, שהיתה צמודה אלי במשך קרוב לשנתיים.

 

בחודשים הראשונים השתמשתי הרבה במנשא בסגנון מסורתי סיני, אבל סביב גיל זחילה גיליתי כמה נוח פשוט להרכיב את התינוק על המותן- ושם הוא נשאר, עד גיל שנתיים.

מרגע שהתחיל להיות עצמאי מוטורית (וזה קרה די מוקדם- זחילה וישיבה בגיל 7 חודשים והליכה בגיל 11 חודשים) הוא לא בילה במנשא פרקי זמן ממושכים. ההרדמות בשלב הזה כבר היו במיטה, טיולים וסידורים בקיבוץ עשינו בישיבה בטיולון והמנשא היה משמש אותנו בעיקר להליכות קצרות, להרגעת טנטרומים, למנוחה כשהיה מתעייף מללכת וסיטואציות אחרות שלא הצריכו מנשא סימטרי ותומך במיוחד. לכן מנשא צד היה פתרון מושלם.

 

עוד יתרון משמעותי של מנשא צד הוא היכולת להיניק במנשא תוך כדי הליכה ברחוב ובלי שאף אחד שם לב.

כשטיילנו בחו״ל עם הפעוט בגיל שנה ומשהו, מנשא הפאוץ׳ היה המנשא המושלם לקחת איתנו ולשלוף אותו בשניה בכל פעם שהאדון רצה ידיים או לינוק תוך כדי שיטוט ברומא.

 

רק כשנולד הילד השני גיליתי שמנשא צד הוא לא תמיד המנשא הנכון: לכן כל כך חשוב למדוד ולהתנסות במנשא ולודא שזה באמת המנשא הנכון שלך.

 

אורית סופר היא הבעלים והמייסדת של המנשא הנכון 


Loading...
×
×

עגלת קניות