מנשא צד- סיפור אהבה


העולם מתחלק לשני סוגי הורים,
אלה שמכורים למנשאי צד,
ואלה שלא הבינו עדיין מה הקטע.

 

3 סיפורי אהבה של אמהות מכורות למנשאי צד- ולמה הם כל כך ממכרים:

אביגיל וויסגלס: המסע אל המנשאים (ואיך הגעתי למנשא צד)

“לאחר שעם הבן הראשון שלי השתמשתי בעיקר במנשא סיני, מנשא אלסטי ומנשא ילקוט,
כשהשני שלי נולד, גיסתי האהובה השאילה לי את מנשא הצד האהוב עליה, מנשא טבעות מרופד, שהיה המנשא היחידי שהשתמשה בו.
מייד אהבתי את הקונספט, וגם בעלי אהב (הוא השתמש גם במנשאים שהזכרתי לעיל, אבל שום דבר לא התאים לו בדיוק).
בהמשך גיליתי את מנשאי הטבעות ללא הריפוד – ופשוט התאהבתי!
לעומת מנשא הטבעות המרופד יכולתי להדק בדיוק וממש להצמיד אותו אליי – בדיוק כמו שצריך (גם יותר נח וגם יותר בטוח).
לבעלי זה היה המנשא שבדיוק התאים לו, ומאז שגילינו אותו זה המנשא היחידי שהוא משתמש בו.

מה כ"כ כיף במנשא צד עם טבעות?

הוא עוטף ומחבק – אבל קליל.
פשוט לשימוש (כשמתורגלים).
בניגוד לרוב המנשאים, אפשר לשים את המנשא בלי להוריד את התינוק (!!).


קומפקטי – אפשר לתחוב אותו לתיק (או לעגלה), גם כשלא בטוחים שנצטרך אותו (ואני לא יכולה לספור את הפעמים שהודיתי לה’ שיש איתי מנשא טבעות כשלא ציפיתי שאצטרך אותו).


הוא מתאים למי שחגורת מותן פחות מתאימה לו (כמו לבעלי, וגם אני נהנתי מהאספקט הזה כשהשתמשתי בו בהריון).
הוא נח להנקה (ומאפשר הנקה דיסקרטית, גם של פעוט).


אפשר להשתמש בו גם כמשטח החתלה / צלון / שמיכה – מה שתרצו ולפי הצורך.
הוא מתאים גם לקטנטנים וגם לפעוטות גדולים.

מתאים לכל מזג אוויר!
מנשא אלגנטי – זה המנשא שאני לובשת לחתונות 🙂

 

בכל זאת, אני מוכרחה לומר שהוא לא מתאים לכולם. הוא א-סימטרי ואין לו את אותה חלוקת משקל שיש למנשאים סימטריים בעלי עם חגורת מותן. ולכן הוא בדרך כלל מתאים יותר לנשיאות קצרות, ולרוב האנשים הוא לא מתאים כמנשא עיקרי אלא כמנשא נוסף.

 

אני ממליצה בחום לנסות – ומקסימום תצטרפו למחנה האוהדים!”

אביגיל וייסגלס היא מדריכת המנשאים של המנשא הנכון בירושלים.
דף הפייסבוק של אביגיל ♥ טלפון/ווטסאפ: 054-7626803

מיה בן דרור: מנשאי צד להמונים!

קליל, דקיק, מתאים מלידה ועד בכלל (ממש ככה, מגיל לידה ועל לפעוטות כבדי משקל!), לוקח רגעים קצרים ללבוש אותו, התינוק זוכה לשדה ראייה רחב וגם יכול לנוח ולהתכרבל, והוא תופס כל כך מעט מקום!

אין מה להגיד, בעיני הוא פשוט מושלם, ובאופן ממש מופלא יתאים גם למכורה הקשה (guilty as charge) אבל באותה המידה גם למי שלא מרבה להשתמש במנשא, וצריכה אותו רק כפתרון רגעי ונקודתי.

מושלם, אמרתי?

קודם כל אני רוצה לספר לכן למה הוא נמצא באוסף שלי.

מכירות את זה שהם כבר די גדולים, רוב הזמן הולכים, או נרדמים בקלות יחסית ובתזמון, ואז זה כבר ממש מרגיש מצחיק לסחוב את המנשא הגדול והרציני לכל מקום? 95% מהפעמים, למרות שזכרנו בחרדה לקחת אותו, אין לו בכלל שימוש.

ומצד שני, הרגע הזה שבו אני אתבאס ממש ואחשוב לעצמי “אוףףף איך לא לקחתי מנשא???” ממש לא בא בחשבון. כי בתור מכורה הפכתי למפונקת, וללכת 5-10 דקות עם פעוטה על הידיים זה ממש לא לעניין אם תשאלו אותי. או לחילופין – אם כבר אני מרימה, לפחות שתרדם…

מנשא טבעות הוא פתרון מושלם למצבים האלו! הוא תופס מעט מאוד מקום, יכול בקלות לנוח בתחתית התיק או בבגאז’ של האוטו, ללא הפרעה עד לרגע שבו נצטרך אותו.
כשהבד איכותי הוא מספק תמיכה נוחה, ומשך הזמן שאפשר לשאת בו משתנה לפי משקל התינוק ונוחות ההורה.

בעיני באופן אישי ברגע שמדובר בפעוטות הוא מיועד לנשיאות קצרות, 5-15 דקות, אח”כ חוסר הנוחות כבר לא שווה את זה ואני מעדיפה לקחת במנשא עם תמיכה טובה יותר, אבל מבחינתי אם ב4 דקות הליכה חזרה מגן השעשועים הבייתה בת השנתיים יכולה להרדם – דיינו.

מה שמדהים בו, שממש באותה הנשימה הוא יכול לשמש דווקא את מי שלא מחזיק באיזו אג’נדה ספציפית על מנשאים, ופשוט צריך אותו לשימוש נקודתי ומעשי, לטווח זמן קצר: בעלייה הבייתה מהאוטו למי שגרים בבניין קומות. הוצאת ילד גדול מהגן. לרדת לשניה מהאוטו לסידור קטן בחנות, מבלי להתחיל להתרוצץ לכל עבר אחרי פעוט סקרן או שוב להוציא מהבגאז’ את העגלה ולהחזיר…

אם כבר הזכרתי “פעוט סקרן” תנוחת צד מאפשרת לנו דבר נפלא – תינוק עם שדה ראייה רחב שיכול לבחון את הסביבה, יחד עם הביטחון שבקרבה עבור מי שחוששים מנשיאה על הגב בגיל צעיר. וכמובן – נשיאה פיזיולוגית תומכת.

לגבי תינוקות קטנים, אפשר לשאת משך זמן ארוך יותר, וגם יש לו את היתרון הענקי שעם קצת ניסיון אפשר לארגן את המנשא ללבישה מבלי להניח את התינוק!

ולכבוד הקיץ הלוהט שמתקרב חשוב להזכיר, מדובר במנשא שהוא למעשה שכבת בד דקה אחת, בלי שכבות, מה שיכול להיות הקלה בעומס החום הצפוי בעת שימוש במנשא…

יחד עם רשימת היתרונות אני חושבת שהמחיר משחק פה תפקיד רציני. טווח מחירים של 300-400 ₪ למנשא שאין לו פג תוקף של מספר חודשים, זה יתרון מאוד גדול. לא ברור מאליו שבתקציב כזה אותו המנשא משמש אותי מסיבוב הדאווין של גיל שבועיים ועד טיול בגיל שנתיים.

מאחר ואף אחד לא ממש מושלם, אספר לכן מה החסרונות שלו מבחינתי.
תחילה, אופן הנשיאה יוצר חוסר סימטריה בעומס הגופני, ועל כן מתאים בעיקר לנשיאה לטווחי זמן קצרים וקצובים.
ובנוסף, כמו כל מנשא – נדרש אימון ותרגול כדי להשתמש בו כראוי, גם אם זה נראה מעט מורכב – אני מאמינה שמפגש הדרכה וצפייה בסרטונים יעזרו לכם לעשות זאת בהצטיינות!

לסיכום, אם איכשהו זה לא היה ברור עד עכשיו, אני מטורפת על המנשא הזה, יש שמועות שהוא מנשא “נישתי” אבל בעיני בדיוק ההפך, הוא פשוט Must Have!

מיה בן דרור היא מדריכת המנשאים של המנשא הנכון בטבעון והסביבה.
דף הפייסבוק של מיה ♥ טלפון/ווטסאפ: 052-8022515

אורית סופר: מנשא צד ואני- איך הכל התחיל?

המנשא הראשון שנתקלתי בו (והתאהבתי) היה מנשא צד.

זה היה בשנת 2000 כשנולדה האחיינית האהובה שלי וכל עולמי השתנה- גיליתי כמה תינוקות זה דבר נפלא!

אחי וגיסתי קיבלו מתנה מאמריקה מנשא שאז היה להיט מטורף בקרב חובבי ההורות הטבעית בישראל: הוא נקרא over the shoulder baby holder או otsbh בקיצור,

ולא היתה יועצת הנקה שכיבדה את עצמה אז שלא השתמשה בו בעצמה ו/או המליצה עליו לכל לקוחותיה.

אובר דה שולדר היה מנשא עם הרבה ריפוד ויכולת הידוק מוגבלת, והיום הוא כבר נחשב מנשא מיושן, לא נוח וגם לא בטיחותי ביותר, והמותג הותיק פינה את מקומו למותגים חדשים ואיכותיים יותר.

אבל הפעם הראשונה שראיתי את האחיינית שלי היתה כשהיא ישנה שינה מתוקה על אמא שלה באובר דה שולדר, ומאז אני מכורה!

נוצרה אצלי התנייה בין מנשא צד=תינוק רגוע ואמא שלווה 🙂

כשהריתי את הבכור שלי כמה שנים מאוחר יותר, הצטיידתי באובר דה שולדר משלי עוד לפני הלידה, וליתר בטחון קניתי עוד מנשא צד- שיהיה. 

בשיטוטי הבלתי פוסקים ברשת בחיפוש אחרי מנשאים (ואז ההיצע היה דל להחריד בהשוואה להיום) מצאתי עוד מנשא שלא הכרתי: מנשא צד מסוג פאוץ׳.

 

מנשא צד עם טבעות הוא מנשא שאפשר להדק או לרופף בהתאם למידת הנושא. מנשא פאוץ׳ לעומת זאת מגיע במידות והוא בעצם המנשא הכי קליל וקומפקטי שיכול להיות- טבעת בד, בלי שום אבזם, טבעת או קשירה מכל סוג.

כיום אין בארץ מותגים של מנשאי פאוץ׳, וחבל- זה היה מנשא מושלם לאקלים הישראלי.

מנשא הפאוץ׳ שאני השתמשתי בו נתפר בארץ מכותנה אורגנית לא צבועה ויוצר על ידי אמא מקסימה בשם יעלה. הוא היה בסך הכל חתיכת בד, שהיתה צמודה אלי במשך קרוב לשנתיים.

בחודשים הראשונים השתמשתי הרבה במנשא בסגנון מסורתי סיני, אבל סביב גיל זחילה גיליתי כמה נוח פשוט להרכיב את התינוק על המותן- ושם הוא נשאר, עד גיל שנתיים.

מרגע שהתחיל להיות עצמאי מוטורית (וזה קרה די מוקדם- זחילה וישיבה בגיל 7 חודשים והליכה בגיל 11 חודשים) הוא לא בילה במנשא פרקי זמן ממושכים. ההרדמות בשלב הזה כבר היו במיטה, טיולים וסידורים בקיבוץ עשינו בישיבה בטיולון והמנשא היה משמש אותנו בעיקר להליכות קצרות, להרגעת טנטרומים, למנוחה כשהיה מתעייף מללכת וסיטואציות אחרות שלא הצריכו מנשא סימטרי ותומך במיוחד. לכן מנשא צד היה פתרון מושלם.

עוד יתרון משמעותי של מנשא צד הוא היכולת להיניק במנשא תוך כדי הליכה ברחוב ובלי שאף אחד שם לב.

כשטיילנו בחו״ל עם הפעוט בגיל שנה ומשהו, מנשא הפאוץ׳ היה המנשא המושלם לקחת איתנו ולשלוף אותו בשניה בכל פעם שהאדון רצה ידיים או לינוק תוך כדי שיטוט ברומא.

רק כשנולד הילד השני גיליתי שמנשא צד הוא לא תמיד המנשא הנכון: לכן כל כך חשוב למדוד ולהתנסות במנשא ולודא שזה באמת המנשא הנכון שלך.

אורית סופר היא הבעלים והמייסדת של המנשא הנכון.


Call Now Button
Loading...
×
×

עגלת קניות

×