מנשא צד ואני- סיפור אהבה (2)


העולם מתחלק לשני סוגי הורים,
אלה שמכורים למנשאי צד,
ואלה שלא הבינו עדיין מה הקטע.

גם מיה שייכת לחלק הראשון…

מנשאי צד להמונים! / מיה בן דרור

הוא מושלם.

מנשא צד ואני סיפור אהבה 2

 

קליל, דקיק, מתאים מלידה ועד בכלל (ממש ככה, מגיל לידה ועל לפעוטות כבדי משקל!), לוקח רגעים קצרים ללבוש אותו, התינוק זוכה לשדה ראייה רחב וגם יכול לנוח ולהתכרבל, והוא תופס כל כך מעט מקום!

 

אין מה להגיד, בעיני הוא פשוט מושלם, ובאופן ממש מופלא יתאים גם למכורה הקשה (guilty as charge) אבל באותה המידה גם למי שלא מרבה להשתמש במנשא, וצריכה אותו רק כפתרון רגעי ונקודתי.

 

מושלם, אמרתי?

 

קודם כל אני רוצה לספר לכן למה הוא נמצא באוסף שלי.

 

מכירות את זה שהם כבר די גדולים, רוב הזמן הולכים, או נרדמים בקלות יחסית ובתזמון, ואז זה כבר ממש מרגיש מצחיק לסחוב את המנשא הגדול והרציני לכל מקום? 95% מהפעמים, למרות שזכרנו בחרדה לקחת אותו, אין לו בכלל שימוש.

 

ומצד שני, הרגע הזה שבו אני אתבאס ממש ואחשוב לעצמי “אוףףף איך לא לקחתי מנשא???” ממש לא בא בחשבון. כי בתור מכורה הפכתי למפונקת, וללכת 5-10 דקות עם פעוטה על הידיים זה ממש לא לעניין אם תשאלו אותי. או לחילופין – אם כבר אני מרימה, לפחות שתרדם…

 

מנשא טבעות הוא פתרון מושלם למצבים האלו! הוא תופס מעט מאוד מקום, יכול בקלות לנוח בתחתית התיק או בבגאז’ של האוטו, ללא הפרעה עד לרגע שבו נצטרך אותו.
כשהבד איכותי הוא מספק תמיכה נוחה, ומשך הזמן שאפשר לשאת בו משתנה לפי משקל התינוק ונוחות ההורה.

 

בעיני באופן אישי ברגע שמדובר בפעוטות הוא מיועד לנשיאות קצרות, 5-15 דקות, אח”כ חוסר הנוחות כבר לא שווה את זה ואני מעדיפה לקחת במנשא עם תמיכה טובה יותר, אבל מבחינתי אם ב4 דקות הליכה חזרה מגן השעשועים הבייתה בת השנתיים יכולה להרדם – דיינו.

 

מה שמדהים בו, שממש באותה הנשימה הוא יכול לשמש דווקא את מי שלא מחזיק באיזו אג’נדה ספציפית על מנשאים, ופשוט צריך אותו לשימוש נקודתי ומעשי, לטווח זמן קצר: בעלייה הבייתה מהאוטו למי שגרים בבניין קומות. הוצאת ילד גדול מהגן. לרדת לשניה מהאוטו לסידור קטן בחנות, מבלי להתחיל להתרוצץ לכל עבר אחרי פעוט סקרן או שוב להוציא מהבגאז’ את העגלה ולהחזיר…

 

אם כבר הזכרתי “פעוט סקרן” תנוחת צד מאפשרת לנו דבר נפלא – תינוק עם שדה ראייה רחב שיכול לבחון את הסביבה, יחד עם הביטחון שבקרבה עבור מי שחוששים מנשיאה על הגב בגיל צעיר. וכמובן – נשיאה פיזיולוגית תומכת.

 

לגבי תינוקות קטנים, אפשר לשאת משך זמן ארוך יותר, וגם יש לו את היתרון הענקי שעם קצת ניסיון אפשר לארגן את המנשא ללבישה מבלי להניח את התינוק!

 

ולכבוד הקיץ הלוהט שמתקרב חשוב להזכיר, מדובר במנשא שהוא למעשה שכבת בד דקה אחת, בלי שכבות, מה שיכול להיות הקלה בעומס החום הצפוי בעת שימוש במנשא…

 

יחד עם רשימת היתרונות אני חושבת שהמחיר משחק פה תפקיד רציני. טווח מחירים של 300-400 ₪ למנשא שאין לו פג תוקף של מספר חודשים, זה יתרון מאוד גדול. לא ברור מאליו שבתקציב כזה אותו המנשא משמש אותי מסיבוב הדאווין של גיל שבועיים ועד טיול בגיל שנתיים.

 

מאחר ואף אחד לא ממש מושלם, אספר לכן מה החסרונות שלו מבחינתי.
תחילה, אופן הנשיאה יוצר חוסר סימטריה בעומס הגופני, ועל כן מתאים בעיקר לנשיאה לטווחי זמן קצרים וקצובים.
ובנוסף, כמו כל מנשא – נדרש אימון ותרגול כדי להשתמש בו כראוי, גם אם זה נראה מעט מורכב – אני מאמינה שמפגש הדרכה וצפייה בסרטונים יעזרו לכם לעשות זאת בהצטיינות!

 

לסיכום, אם איכשהו זה לא היה ברור עד עכשיו, אני מטורפת על המנשא הזה, יש שמועות שהוא מנשא “נישתי” אבל בעיני בדיוק ההפך, הוא פשוט Must Have!

 

מיה בן דרור היא מדריכת המנשאים של המנשא הנכון בטבעון והסביבה.
דף הפייסבוק של מיה ♥ טלפון/ווטסאפ: 052-8022515


Loading...
×
×

עגלת קניות