תנוחת צד (מותן) במנשא תינוקות


בתנוחת צד התינוק רוכב על מותן ההורה כששתי רגליו מחבקות את מתני ההורה. המנשא תומך בגב ובירכי התינוק עד כס”מ לפני מפרק הברך.

 

באיזה גיל מתאים לשאת על הצד?

  • אפשר להתחיל לשאת על הצד סביב גיל 2-3 חודשים, כל עוד המנשא מאפשר הידוק במידה הדרושה לתמיכה מלאה בעמוד השדרה, והתינוק אינו זקוק יותר לתמיכה מלאה בראשו בזמן עירות.

  • אפשר להמשיך לשאת על הצד עד אזור 15 קילו, גם תינוקות גדולים ופעוטות, כל עוד הפעוט וההורה מעונינים בכך. זוהי תנוחה מצוינת לפעוטות הרוצים ״ידיים״ לפרקי זמן קצרים. יתכן שמעבר למשקל מסוים הנשיאה לא תהיה נוחה עבורך, או לא אפשרית מעבר למספר דקות- זה כבר מאד אישי ומשתנה מנושא לנושא.

נשיאת צד מתאימה כמעט לכל אורך תקופת השימוש במנשא ובכל גיל יש לה יתרונות אחרים.


דגשים לנשיאה נכונה על הצד

  • התינוק ממוקם גבוה והמנשא מהודק, כאשר גבו של התינוק תמוך היטב וצמוד לגוף ההורה, והתינוק אינו מסוגל להשען לאחור או לצדדים.
  • אריג המנשא פרוש מתחת לירכיים ויוצר כיס עמוק, כאשר הירכיים תמוכות עד הברך, והברכיים גבוהות מהאגן.

איך זה אמור להראות?

נשיאה נכונה ולא נכונה במנשא צד

 

נשיאה נכונה ולא נכונה במנשא צד

 

מנשאים מתאימים לנשיאת צד

לנשיאת צד נוחה מומלץ להשתמש במנשא צד יעודי שיש בו אפשרות לפרישה של הבד על הכתף לפיזור אופטימלי של המשקל, והתפעול שלו קליל ומהיר ללא רצועות.

יש מנשאים רבים שמאפשרים גם תנוחת צד- מנשאי ילקוטמנשאים בסגנון מסורתי סיני או מנשאי בד ארוך ארוג. כדאי לדעת שנשיאה על הצד במנשא שאינו מנשא צד ייעודי תהיה לרוב פחות נוחה ומצריכה תפעול מורכב יותר.

 

 

למה כדאי לנסות נשיאת צד?

הורים רבים אינם מכירים את יתרונות הנשיאה על הצד. יצרני מנשאים רבים משווקים לנו את נשיאת הצד כפיצ׳ר נחשק של המנשא שלהם, אך מכיוון שמדובר במנשאים שאינם באמת יעודיים לנשיאת צד, הורים שמנסים את תנוחת הצד שלהם לא חווים בדרך כלל את ההנאה מנשיאה על הצד במנשא ייעודי. אז למה זה כל כך מוצלח?

  • פתרון נהדר לקיץ– מנשא צד יעודי עשוי משכבת בד אחת ובלי קשירות וסרבולים ולכן הוא המנשא הכי קליל והכי קיצי שקיים.
  • מושלם לסרבני מנשא מקצועיים תינוקות שמתקשים להנשא במנשא מובנה שמאלץ אותם לפישוק רחב וכאלה שנוטים להקשית ולהקשיח את הגב יהנו ממנשא צד שיכול להתאים את עצמו אליהם בצורה מושלמת ולאפשר להם להתרכך ולהתעגל לתוך המנשא בהדרגה.
  • נהדר לתינוקות שרוצים לראות עולם, בלי החסרונות של נשיאה עם הגב להורה– בתנוחת צד שדה הראיה של התינוק רחב ופתוח, בלי כתפיות שחוסמות את הנוף. תינוק צעיר שעדיין מתקשה להנות מנשיאה עם הפנים להורה ישמח להזדמנות להתרפק עליך וגם להנות מהנוף בקלות.
  • אלטרנטיבה מצוינת לחוששים מנשיאת גב למי שגם בגיל שנה ושנתיים לא מרגישים בנוח לשאת את הפעוט על הגב- מנשא צד הוא דרך מצוין לפנות את הפרונט שלך לעיסוקים אחרים תוך כדי נשיאה.
  • התנוחה האידאלית להנקה במנשא (בלי שרואים!!)- תינוק שרוכב על המותן והטוסיק שלו שקוע היטב במנשא צד שנלבש היטב יהיה ממוקם בגובה אידאלי להנקה. רוב מנשאי הצד מגיעים עם ״זנב״ של בד שיכול לשמש ככיסוי הנקה מאולתר.

כל המידע במדריך (ובאתר בכלל) מתיחס להורים בריאים ותינוק בריא שנולד במועד ומוגדר בהתפתחות תקינה.
כאשר מדובר בתינוק הסובל מבעיה רפואית מכל סוג, מחלה/תסמונת/נכות ו/או עיכוב התפתחותי יש להתיעץ עם הגורם המטפל המוסמך באשר לאופן השימוש במנשא הנכון עבורו, אם בכלל.

המידע באתר אינו מחליף התיעצות עם רופא ילדים ו/או אורתופד ו/או פיזיותרפיסט ו/או כל גורם רפואי אחר בהתאם למצבו הרפואי של התינוק ו/או ההורה.


Call Now Button
Loading...
×
×

עגלת קניות

×