top of page

מתי כדאי לקנות מנשא לתינוק?

עודכן: 9 בפבר׳ 2022

שאלה שאנחנו שומעות הרבה - האם יש חלון הזדמנויות לקניית מנשא? התשובה היא כן ולא.

כן- כי יש תקופה מסוימת שבה מנשא יהיה רלוונטי במיוחד, וחבל לפספס אותה, וגם יש יתרונות רבים למי שמתחילה להשתמש במנשא בשלב מוקדם יחסית.

לא- כי לכל כלל יש יוצאים מהכלל, וגם אם לא הרגשת צורך במנשא בתקופת הניובורן זו לא סיבה לא לנסות להשתמש במנשא אם עכשיו עלה הצורך. מנשא טוב ונוח לטווח ארוך יהיה בשימוש למשך שנים, וממש לא מאוחר להצטייד בו גם בגיל שנה ויותר.

מה היתרונות בקניית מנשא בשלב מוקדם?

  1. סרגל מאמצים לגוף שלך קל יותר להסתגל לנשיאה (בהדרגה! בהדרגה!) כשמתחילים במשקל של קילוגרמים בודדים. משקלים גבוהים יותר עשויים להיות מאתגרים לגוף שהתרגל לא לשאת בכלל למשך חודשים. עוד על הסתגלות הדרגתית למנשא תינוקות כאן.

  2. ערנות קל יותר להרגיל תינוק למנשא כשהוא ניובורן מסטול שממילא ישן רוב הזמן, והרבה פעמים אפשר למדוד אותו בעוד ועוד מנשאים בלי שזה מעיר אותו בכלל. מידת שיתוף הפעולה של תינוק גדול ונמרץ לא תמיד תהיה אידאלית ולא בטוח שתהיה לו סבלנות לתת לך להשוות הרבה מנשאים.

  3. מעבר טבעי המנשא הוא המשך טבעי לרחם. כשהתינוק נכנס למנשא קצת אחרי הלידה ברוב המקרים הוא ירגיש נינוח ולא יזדקק לעזרה רבה להסתגל למנשא. כעבור כמה חודשים, תינוק שלא שהה במנשא כלל, עשוי להתנגד לתחושה שכבר אינה מוכרת.

  4. הטמעת הרגלים טובים שימוש במנשא הוא דרך נהדרת ללמד את התינוק הרדמות עצמאית - לא כזאת שמחייבת עזרה חיצונית, אימונים ובכי, אלא דרך טבעית שבה התינוק נרדם מעצם תחושת הקרבה והבטחון לגוף שלך, בזמן שאכלת כריך טעים מעל הראש שלו וראית סדרה. תחושת הבטחון הזאת תלווה אותו גם כשיגיע הזמן להרדם רחוק ממך (לא מבטיחה כלום לגבי מתי זה יקרה כי לכל תינוק לו״ז משלו, אבל זו רק שאלה של זמן).

בחודשים הראשונים שימוש במנשא כאמצעי מהיר ואפקטיבי להרדים את התינוק בכל מקום, כולל מחוץ לבית, הוא הדרך היעילה ביותר להמנע ממצבי היפר-עייפות ולצלוח משברי גיל למיניהם בקלילות. כן, כן.

אז מתי כדאי לקנות את המנשא?

הזמן הטוב ביותר להפגש עם מדריכת מנשאים הוא איפשהו בין שבוע לחודש מהלידה.

בימים הממש ראשונים אחרי הלידה רוב היולדות לא מספיק מאוששות ומרוכזות כדי להקשיב לשעה וחצי של הסברים, לעמוד על הרגליים ולמדוד כמה מנשאים בכמה תנוחות שונות.

אם תכננת להזמין מדריכת מנשאים כבר למלונית, או להגיע אליה בדרך מבית החולים הביתה - ממליצה להמתין עוד כמה ימים, לנוח הרבה, לתת לגוף להתאושש (מי אמר רצפת אגן?) ולהגיע לפגישה אחרי התאוששות מלאה שלך.

ואם עבר יותר מחודש?

לא משנה. אף פעם לא מאוחר מדי להתנסות במנשאים ולהתחיל להנות מהם.

אולי התינוק לא מיד ישתף אתך פעולה, אולי יהיו בדרך קצת יותר קשיים ואולי תידרש ממך מידה קצת יותר גדולה של סבלנות עד שתתרגלו לקונספט (כולכם).

כמובן - ככל שהתינוק יותר גדול וכבד, קריטי יותר להקפיד על סרגל מאמצים הדרגתי.

איפה כדאי לקנות מנשא לתינוק?

החלטת שהגיע הזמן למנשא?

הדרך הטובה ביותר לבחור מנשא לתינוק רך, שיהיה גם נוח, גם פיזיולוגי וגם בטיחותי, היא להתנסות ולמדוד כמה מנשאים מסוגים שונים, עם התינוק.

אצל המדריכות שלנו ברחבי הארץ יש מבחר מגוון של מנשאי בדמנשאי ילקוט מלידהמנשאים היברידיים ומנשאי צד שמתאימים לתינוקות רכים.

אפשר להגיע למדריכה לצורך מדידה והשוואה של כמה סוגים, עם אופציה להתנסות במנשא לשבוע ולהחליף או להחזיר במקרה הצורך.


ואם עוד לא ילדתי?


בשבילך יש לנו את ״נוהל יולדת״- קניית מנשא לפני הלידה, עם אופציה להחזיר או להחליף. בינתיים שימשיך ארוך ומשעמם!


Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page