top of page

מנשאים שמגיעים במידות

עודכן: 9 בפבר׳ 2022

מה זאת אומרת מנשא שמגיע במידות?

יש מנשאי בד שניתנים לכוונון ומתאימים לכל מידה.

סוגים מסוימים של מנשאי בד, כמו מנשא לופיקס, מגיעים בכמה מידות קבועות, כמו חולצה.

מנשאים אלו מתאימים בדרך כלל בעיקר לחודשים הראשונים לאחר הלידה.


לפי מי מחליטים איזה מידה צריך - ההורה או התינוק?


מי שקובע את המידה הוא ההורה.


כדי לדעת איזו מידת מתאימה למידות גופך, בשלב ראשון אפשר להעזר בטבלת המידות שלפיה אפשר להעריך מה

המנשא המתאים לכם.

חשוב לזכור שטבלת המידות מהווה הכוונה כללית ואינה מחליפה מדידה, ולכל מותג טבלת מידות משלו.

אנשים מגיעים במגוון מידות ומבני גוף. מנשאים מגיעים במספר מצומצם של מידות. לכן יתכן מצב של הורה שנופל בין מידות, וזקוק למידת ביניים שאינה קיימת.

ההמלצה שלנו בקניית מנשא שמגיע במידות היא למדוד לפני הקניה, רצוי עם מדריכה מנוסה שתדע לומר לך אם המנשא במידה המתאימה עבורך.

חשוב לדעת! מנשא במידה הלא מתאימה לא מאפשר נשיאה בטיחותית.

למה כן מנשא במידות?


המנשאים שמגיעים במידות, כמו מנשא לופיקס, הם פשוטים ומהירים לתפעול הודות להיותם מעין חולצה שנלבשת ללא כוונון או קשירה. הם מתאימים להורים שרוצים ללבוש את המנשא במהירות, או להורים שהעדר האבזמים, טבעות ושאר אביזרי ההידוק הופך עבורם את המנשא ליותר נוח.

לקנות מנשא שמגיע במידות בלי למדוד

אנחנו ממליצות למדוד מנשאים שמגיעים במידות לפני הקניה, על מנת לודא שיש מידה שמתאימה בול לגוף שלך.

אם מסיבה כלשהי החלטת בכל זאת לרכוש מנשא במידות בלי למדוד קודם, או שאין לך אפשרות לעשות זאת, אני ממליצה לך להעזר בטיפים הבאים:

  • מידת החולצה שלך היא לא בהכרח מידת המנשא שלך. רק טבלת המידות היא הרפרנס שלך.

  • יש התלבטות בין המידה של ההורה השני ושלך? לפי הטבלה המידות שלך הן על התפר בין שתי מידות של המנשא? אין בכלל שאלה - בוחרים את המידה הקטנה יותר. תמיד עדיף מנשא הדוק יותר ממנשא רפוי. מנשא רפוי = נשיאה לא בטיחותית!

  • לא ברור לך איזו מידה מתאימה לך ורוצה לקנות אונליין? אצלנו אפשר להזמין שתי מידות, ולהחזיר את המידה שלא מתאימה בכפוף למדיניות ההחזרות.

  • אם התינוק עדיין בבטן – לא לשכוח להפעיל ‘נוהל יולדת‘.

 

שאלות נפוצות לגבי מנשאים במידות:

יש סיכוי שאף מידה לא תתאים לי?

לצערנו כן. אם לפי הטבלה מידות הגוף שלך נמצאות בתפר בין שתי מידות, יש סיכוי גדול שהמידה הקטנה יותר תהיה צפופה מדי, והמידה הבאה אחריה תהיה רפויה מדי.

אם מבנה הגוף שלך נמוך וצר במיוחד – יש סיכוי שגם מידה S תהיה גדולה עליך. מה הפתרון? מודדים, ואם שום מידה לא מתאימה, מנסים מנשאי בד אחרים ללא קשירות.

מה קורה אם אנחנו במידות שונות ושנינו רוצים לשאת? חייבים שני מנשאים?

התשובה היא כן. צריך לרכוש שני מנשאים, אחד לכל מידת גוף, או לבחור מנשא בד מתכוונן ללא קשירות.

עליתי המון במשקל בהריון/אני עדיין בהריון, האם להתיחס בטבלה למשקל הנוכחי שלי או למשקל שלי בדרך כלל?

אני ממליצה לבחור את המידה שמתאימה למשקל הרגיל שלך. אחרי הלידה חלק גדול מהמשקל הנוסף יורד, ומה שנשאר נשאר בעיקר על הבטן והאגן שנמצאים מתחת לאזור שבו ממוקם התינוק ופחות משפיעים על מידת המנשא.

מה שכן עשוי להשפיע על בחירת המידה וקשה להעריך עד כמה כשאת עדיין בהריון, או ממש בשבועות הראשונים אחרי הלידה, זו מידת החזה שלך, שעשוי לגדול משמעותית. עוד סיבה למה לא כדאי לקנות מנשא במידות בלי למדוד.

מה יקרה כשארד במשקל - האם המנשא עלול להיות גדול מדי?

התשובה היא כן. יש נשים שעולות המון במשקל ומאבדות את כולו כבר בחודשים הראשונים. במקרה כזה המנשא עשוי להתאים לך מיד אחרי הלידה אבל יהפוך להיות רפוי מדי בהמשך.

אם רק עכשיו ילדת ואת מעריכה שתאבדי הרבה משקל בשבועות הראשונים אחרי הלידה, שווה לשקול בכל זאת מנשא מתכוונן שניתן לכוונן ולהתאים למידתך המשתנה.

אני קטנה ובן הזוג שלי גדול. המליצו לנו בחנות על המידה הגדולה יותר כדי שהמנשא יתאים לשנינו.

טעות וסכנה! שימוש במנשא במידה גדולה מדי הוא לא בטיחותי, ובנוסף, גם מתכון בטוח לכאבי גב.

אני גבר, אני בטוח מידה לארג׳, לא?

לא בהכרח - גברים רבים, גם בגובה ממוצע ומעלה, זקוקים למידה מדיום. מידה לארג׳ היא בדרך כלל גדולה מאד ומתאימה לאנשים שהם גם גבוהים וגם בעלי מבנה גוף רחב/כתפיים רחבות. הכי טוב - למדוד!

לא נורא שהמנשא קצת גדול, עוד מעט התינוק יגדל וימלא אותו יותר.

כאמור, המידה נקבעת לפי מידתך ולא לפי מידת התינוק. אין משמעות לגדילה של התינוק. להפך, ככל שיגדל משקלו ימתח את הבד האלסטי כלפי מטה, ואם המנשא יהיה מראש רפוי מדי הנשיאה תהיה עוד יותר לא נוחה ולא בטיחותית. מנשא בד רלוונטיים מראש בעיקר בחודשים הראשונים. אם מנשא שמגיע במידות לא מתאים לשימוש עם התינוק שלך כפי שהוא כיום, זה כנראה לא המנשא הנכון שלך.

כבר קניתי, מה עכשיו?

  • לפני הכל לודא שכללי הבטיחות ברורים לך. נשיאה בטיחותית (צמוד לגוף ההורה, במרחק נשיקה) אפשרית רק כשמשתמשים במידה הנכונה.

  • לפני שמתחילים להשתמש במנשא, חשוב לצפות בסרטוני ההדרכה. אם קנית את המנשא אצלנו או דרך מדריכה שלנו, יש לך גישה לסרטוני ההדרכה שלנו עם כל הטיפים והדגשים החשובים. אם קנית את המנשא במקום אחר, יש סרטוני הדרכה של היצרן בערוץ שלהם ביוטיוב (אלבי מנשאי תינוקות).

  • מומלץ תמיד לעבור על הטיפים למתחילים.

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page