מתי כדאי לקנות מנשא לתינוק?


שאלה שחוזרת לעתים קרובות- מתי הזמן הנכון לקבוע פגישה עם מדריכת מנשאים?

קודם כל הבהרה: אם יש לך צורך במנשא ברגע זה, זה הזמן הנכון להתנסות ולקנות.
אם נראה לך שהתינוק כבר גדול מדי- אין באמת דבר כזה.

מנשא הוא אביזר שימושי למשך שנים- נכון שהשימוש הכי אינטנסיבי הוא בשנה הראשונה, אבל מנשא טוב ונוח לטווח ארוך יהיה בשימוש גם בגיל שנתיים, שלוש ואף ארבע.

האם יש זמן אופטימלי לקנות מנשא?

בגדול- כן.

אנחנו ממליצות להתחיל להשתמש במנשא מגיל צעיר מכמה סיבות:

  1. סרגל מאמצים לגוף שלך קל יותר להסתגל לנשיאה (בהדרגה! בהדרגה!) כשמתחילים במשקל 4-5 קילו. משקלים גבוהים יותר עשויים להיות מאתגרים לגוף שהתרגל לא לשאת בכלל למשך חודשים. עוד על הסתגלות הדרגתית למנשא תינוקות כאן.
  2. ערנות קל יותר להרגיל תינוק למנשא כשהוא ניובורן מסטול שממילא ישן רוב הזמן. בגילאים מאוחרים יותר התינוק ערני יותר, קשה יותר להרדים אותו ולכן קל יותר להכנס למצבי היפר עייפות מתסכלים שמקשים גם על התנסות והסתגלות למנשא.
  3. מעבר טבעי המנשא הוא המשך טבעי לרחם. כשהתינוק נכנס למנשא קצת אחרי הלידה ברוב המקרים הוא ירגיש נינוח ולא יזדקק לעזרה רבה להסתגל למנשא. כעבור כמה חודשים, תינוק שלא שהה במנשא כלל, עשוי להתנגד לתחושה שכבר אינה מוכרת.
  4. הטמעת הרגלים טובים שימוש במנשא הוא דרך נהדרת ללמד את התינוק הרדמות עצמאית- לא כזאת שמחייבת עזרה חיצונית, אימונים ובכי, אלא דרך טבעית שבה התינוק נרדם מעצם תחושת הקרבה והבטחון לגוף שלך, בזמן שאכלת כריך טעים מעל הראש שלו וראית סדרה.
    תחושת הבטחון הזאת תלווה אותו גם כשיגיע הזמן להרדם רחוק ממך (לא מבטיחה כלום לגבי מתי זה יקרה באופן טבעי- כי זה מאד משתנה מתינוק לתינוק).
    בחודשים הראשונים אמצעי מהיר ואפקטיבי להרדים את התינוק בכל מקום כולל מחוץ לבית הוא הדרך היעילה ביותר להמנע ממצבי היפר-עייפות ולצלוח משברי גיל למיניהם בקלילות. כן, כן.

אז מתי כדאי לקנות את המנשא?

הזמן הטוב ביותר להפגש עם מדריכת מנשאים הוא איפשהו בין שבוע לחודש מהלידה.

בימים הממש ראשונים אחרי הלידה רוב היולדות לא מספיק מאוששות ומרוכזות כדי להקשיב לשעה וחצי של הסברים, לעמוד על הרגליים ולמדוד כמה מנשאים בכמה תנוחות שונות.

אם תכננת להזמין מדריכת מנשאים כבר למלונית, או להגיע אליה בדרך מבית החולים הביתה- ממליצה להמתין עוד כמה ימים, לנוח הרבה, לתת לגוף להתאושש (מי אמר רצפת אגן?) ולהגיע לפגישה אחרי התאוששות מלאה שלך.

ואם עבר כבר יותר מחודש?

אף פעם לא מאוחר מדי. חודש ושבוע, חודשיים, 4 חודשים, חצי שנה, שנה- אף פעם לא מאוחר מדי להתנסות במנשאים ולהתחיל להנות מהם.

מה שכן- כדאי לקחת בחשבון שאולי התינוק לא מיד ישתף אתך פעולה, אולי יהיו בדרך קצת יותר קשיים ואולי תידרש ממך מידה קצת יותר גדולה של סבלנות עד שתתרגלו לקונספט (כולכם).

כמובן- ככל התינוק יותר גדול וכבד, קריטי יותר להקפיד על סרגל מאמצים הדרגתי.

רוצה לקבוע פגישה עם מדריכת מנשאים עכשיו?

 


Loading...
×
×

עגלת קניות